Projekt "Inwestuj w siebie! Aktywizacja zawodowo-edukacyjna młodzieży z województa śląskiego."

Poniżej publikujemy informacje dotyczące projektu "Inwestuj w siebie!" realizowanego przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki" w Bielsku-Białej.

Projekt "Inwestuj w siebie"

Dodane dnia: 10.01.2017

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE PRAWNI!
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE, DOTYCZĄCE KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 10 STYCZNIA O GODZ. 16.00!!!!

Dodane dnia: 02.01.2017

MAGICZNYCH ŚWIĄT I SPEŁNENIA MARZEŃ W NOWYM ROKU!

To był naprawdę wyjątkowy wieczór! Świąteczny wystrój, piękne przedstawienie jasełkowe, uroczysta kolacja sprawiły, że ten dzień pozostanie w naszej pamięci na długo. Wszyscy byli uśmiechnięci i życzliwi, nikt się nie kłócił i nie patrzył na drugiego wilkiem. Pamiętajmy o tym, żeby przez cały kolejny rok. Warto być dobrym! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Dodane dnia: 24.12.2016

WIECZÓR ANDRZEJKOWY
Andrzejki Andrzejki Andrzejki

Samorząd Uczniowski, jak co roku, zorganizował andrzejki. Każda grupa musiała przygotować występ do konkursu „Mam Talent”. Chłopcy naprawdę poważnie podeszli do tego zadania. Było mnóstwo śmiechu i dobrej energii. Zwyciężyła grupa III, która zaprezentowała parodię piosenki pt. „Ona czuje we mnie pieniądz”. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na koniec odbyły się tradycyjne wróżby andrzejkowe. Szkoda że kolejna impreza dopiero za rok.

Dodane dnia: 24.12.2016

SPOTKANIE Z POEZJĄ TADEUSZA RÓŻEWICZA
Konkurs Poezji Konkurs Poezji Konkurs Poezji

XII spotkanie z cyklu „Z poezją na Ty” postanowiliśmy w tym roku poświęcić twórczości poetyckiej Tadeusza Różewicza – jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku. W konkursie wzięło udział ponad 20 wychowanków. Mogliśmy usłyszeć takie utwory jak „Ocalony”, „Oblicze ojczyzny” czy „List do ludożerców”. Zwyciężył Mariusz U. z klasy IIIb. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do czytania poezji. Do zobaczenia za rok!!!

Dodane dnia: 24.12.2016

MARSZ, MARSZ, DĄBROWSKI…
laga

9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysłuchaliśmy utworu Adama Mickiewicza pt. „Reduta Ordona” w wykonaniu Daniela Olbryskiego, a następnie przeczytaliśmyteksty opisujące zdarzenia związane z zaboramii drogą do odzyskania niepodległości. Na koniec odśpiewaliśmy hymn narodowy! Dziękujemy Pani Danusi, Pani Dorocie i Panu Andrzejowi za przygotowanie tej ważnej uroczystości.

Dodane dnia: 24.12.2016

Drodzy Rodzice i Opiekunowie prawni!

Poniżej publikujemy broszurę informacyjną dotyczącą reformy edukacji.

Broszura informacyjna "Dobra Szkoła"

Dodane dnia: 05.12.2016

WSTAWAJ, SZKODA DNIA…

czyli jak przeżyć cały dzień w szkole.

Dzień Nauczyciela Dzień Nauczyciela Dzień Nauczyciela
Przedstawienie z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Było mnóstwo śmiechu, dlatego wszyscy bardzo dobrze się bawili. Nasi aktorzy – przede wszystkim Tomek, Mariusz i Dominik – pokazali, że mają świetne poczucie humoru i ogromne zdolności aktorskie. Szkoda że tak mało osób mogło zobaczyć nasz występ! Życzymy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom administracji cierpliwości i uśmiechu na co dzień. Dziękujemy Wam za każde dobre słowo!!!

Dodane dnia: 03.11.2016

DRZEWKO ZA SUROWCE
Drzewko za surowce Drzewko za surowce Drzewko za surowce

W dniu 08.10.2016 r. Samorząd Uczniowski po raz drugi uczestniczył w akcji przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych obok C.H. Gemini. "Drzewko za surowce”. To akcja Fundacji Ekologicznej ARKA i Lasów Państwowych przeznaczona dla tych, którzy chcą, aby odpady były segregowane, przetwarzane i ponownie wykorzystywane. Wymieniliśmy około 40 butelek typu PET, 20 butelek szklanych, 5 telefonów bezprzewodowych, 2 telefony komórkowe i jeden czajnik na 25 sztuk bratków, 3 sztuki jodeł i jedną czereśnię. Otrzymane rośliny zasadziliśmy w naszym ogrodzie i klombach przed ośrodkiem.

Dodane dnia: 03.11.2016

BŁAŻEJ ZWYCIĘZCĄ!
Samorząd Uczniowski Samorząd Uczniowski

Kolejne wybory do Samorządu Szkolnego już za nami. Kampania wyborcza trwała przez cały wrzesień. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze i zachęcali pozostałych wychowanków do oddania właśnie na nich swojego głosu. Do końca nikt nie wiedział, kto zwycięży, ponieważ szanse wszystkich były naprawdę równe. No i stało się! Swoje rządy rozpoczął Błażej M., a jego zastępcami zostali Szymon K. i Kacper K. Gratulujemy!

Dodane dnia: 03.11.2016

PODAJ DALEJ !!!
Sprzątanie świata Sprzątanie Świata Sprzątanie Świata

Podaj dalej…Podwójne życie odpadów – to tegoroczne hasło akcji „Sprzątanie Świata”, do której nasz ośrodek w tym roku również się przyłączył. Opiekunem tego niezwykłego przedsięwzięcia była nauczycielka biologii i chemii – Pani Beata. Chłopcy z klas II i III porządkowali teren wokół ośrodka, a nowi wychowankowie ruszyli w stronę Cygańskiego Lasu i Wapienicy. Zachęcamy wszystkich – także dorosłych – do dbania o nasze środowisko, dajmy drugie życie przedmiotom i nie wyrzucajmy ich pochopnie do kosza!!!

Dodane dnia: 03.11.2016

Drodzy Rodzice i Opiekunowie prawni !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na spotkaie z dyrekcją, nauczycielami i wychowawcami, które odbędzie się 22 września o godzinie 16.00 w świetlicy naszego ośrodka.

Dodane dnia: 05.09.2016

Drodzy Rodzice i Opiekunowie prawni !!!

Wszystko co dobre szybko się kończy, wakacje powoli też dobiegają końca. Na naszych wychowanków czekamy 31 sierpnia od godziny 18.00, a nowych chłopców zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 1 września o godzinie 9.00. W zakładce do pobrania znajdą państwo plik z obowiązkowym wyposażeniem wychowanka oraz listę podręczników szkolnych.

Dodane dnia: 28.08.2016

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!
Waakacje 2016

Wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością na ten dzień! Wychowawcy z internatu przygotowali krótkie przedstawienie, następnie zostały zaprezentowane zdjęcia ze wszystkich imprez sportowych, a na koniec odbyło się wręczanie nagród. Bystrzakiem roku został Nikodem W. To właśnie on zdobył najwięcej punktów we wszystkich konkursach przedmiotowych organizowanych w ciągu całego roku. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli mu nagrodę za cały rok ciężkiej pracy. Nikodem otrzymał również wyróżnienie w konkursie czytelniczym. Przeczytał najwięcej książek ze wszystkich wychowanków. Najlepszym sportowcem okazał się Dariusz S. Dziękujemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom i wychowawcom za cały rok szkolny 2015/2016. Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Dodane dnia: 25.07.2016

SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ I NIE TYLKO!!!
FESTYN FESTYN

Festyn Rodzinny już za nami. W tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Młodzieży „Szukam Drogi” przygotowało dla nas wiele atrakcji. Pani od malowania twarzy miała dużo pracy, przyjazd straży pożarnej- jak co roku- przyciągnął uwagę, a cudowne pieski rozczuliły niejedno serce. Jednak największe zainteresowanie wzbudził uczestnik programu „Mam Talent, który pokazał wiele nieprawdopodobnych sztuczek. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności Pana Tomasza Kabisa!!! Następnego dnia odbył się Dzień Sportu. Klasowe przeciąganie liny, mecze piłki nożnej, sztafeta wokół ośrodka – to tylko niektóre konkurencje, które spowodowały, że to był naprawdę męczący dzień. Zawody Strong Man wygrał Dariusz S., a najwięcej punktów w konkurencjach indywidualnych zdobył Arek G. Gratulujemy wszystkim chłopakom!

Dodane dnia: 25.07.2016

WYCIECZKA DO ŻYWCA
WYCIECZKA ŻYWIEC WYCIECZKA ŻYWIEC

Niewielkie miasto niedaleko Bielska bardzo się wszystkim spodobało. Chłopcy z klasy drugiej gimnazjum zwiedzili Muzeum Miejskie, w którym poznali historię i tradycję miasta Żywiec, zobaczyli Park Miniatur zlokalizowany w pałacu Habsburgów jak również w pobliskim parku. Przyszedł także czas na zasłużony wypoczynek i dobry obiad w jednej z żywieckich pizzerii. To była naprawdę udana wycieczka!

Dodane dnia: 25.07.2016

IMPERIUM BRYTYJSKIE I KRAJE ANGLOJĘZYCZNE W UNII

W ramach Dnia Europejskiego zwiedziliśmy Maltę, Wielką Brytanię, Irlandię, Jamajkę, Australię i Indię. Klasowy konkurs na przygotowanie najlepszego plakatu był na wyrównanym poziomie. Wszystkie prace były staranie wykonane i zawierały mnóstwo informacji o danym kraju. Ciekawe czym w przyszłym roku zaskoczą nas organizatorki Dnia Europejskiego??!

Dodane dnia: 25.07.2016

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Drodzy Rodzice i Opiekunowie Prawni!

Powoli rok szkolny 2015/2016 dobiega końca. Poniżej publikujemy zestaw podręczników na kolejny rok szkolny 2016/2017.

zestawpodrecznikow *.doc

Dodane dnia: 21.06.2016

ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY I DZIEŃ SPORTU!!
Festyn rodzinny Dzień sportu
Dodane dnia: 06.06.2016

ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE RODZICÓW

Drodzy Rodzice i Opiekunowie Prawni!

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 7-go czerwca br. o godz. 16.00 w świetlicy Ośrodka.

Dodane dnia: 06.06.2016

UWE A WILLI W JEDNYM FAMILOKU ŻILI
Konkurs gwary Konkurs gwary Konkurs gwary

W kwietniu został zorganizowany Konkurs Gwary, czyli rodzinnej mowy naszych uczniów. Wzięło w nim udział 20 wychowanków, którzy prezentowali teksty gwary podhalańskiej, śląska cieszyńskiego i śląskiej. Gościem specjalnym był regionalny gawędziarz - Pan Józef Niesyt - uczestnik konkursów gwarowych i przeglądów twórczości ludowej, podczas których otrzymał wiele prestiżowych nagród. Bardzo dziękujemy Panu Józefowi za ciepłe słowa i cenne wskazówki!!! Bezkonkurencyjny okazał się Kamil J. z klasy II b. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Dodane dnia: 06.06.2016

CO DALEJ PO GIMNAZJUM??
Doradztwo zawodowe Doradztwo zawodowe Doradztwo zawodowe

Pod koniec kwietnia uczniowie klas trzecich w ramach zajęć z doradztwa zawodowego brali udział w spotkaniach z różnymi przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Zaproszeni goście prezentowali ofertę szkoleniową i dalsze możliwości edukacyjno-zawodowe w placówkach takich jak: Szkoła Rzemieślnicza, Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. Nasi wychowankowie gościli w pracowniach bielskiego CKUiP . Przedstawione oferty skierowane były również dla naszych pełnoletnich uczniów. Miały na celu wskazać im możliwości dalszego bezpłatnego podnoszenia kwalifikacji i możliwości edukacyjnych. Mamy nadzieję, że każdy z naszych podopiecznych znalazł coś dla siebie!!!

Dodane dnia: 06.06.2016

MISTRZ SŁÓWEK WYBRANY!
Konkurs słówek Konkurs słówek Konkurs słówek

10 maja w naszym ośrodku odbył się kolejny etap konkursu o tytuł BYSTRZAKA ROKU. Tym razem chłopcy wzięli udział w konkursie języka angielskiego o tytuł Mistrza Słówek. Zadania nie należały do najprostszych, ale niektórzy bez problemu sobie z nimi poradzili. Najwięcej punktów otrzymał Nikodem W. i to on został naszym Mistrzem Słówek. Na podium stanęli również: Tomek M. i Oskar K.Gratulujemy!

Dodane dnia: 06.06.2016

DRZEWKO ZA SUROWCE
Drzewko Drzewko Drzewko

16 kwietnia Samorząd Uczniowski uczestniczył w akcji „Drzewko za surowce”, która odbywała się na terenie Centrum Handlowego SARNI STOK. To akcja Fundacji Ekologicznej ARKA i Lasów Państwowych, przeznaczona dla tych, którzy chcą, aby odpady były segregowane, przetwarzane i ponownie wykorzystywane. Wymieniliśmy ok. 20 kg baterii, drukarkę, monitor i myszkę na 10 sztuk krzewów pigwowców, 10 sztuk bratków, 5 sztuk jodeł, 3 lipy i 2 dęby. Otrzymane rośliny zasadziliśmy w naszym ogrodzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego ważnego wydarzenia:

Dodane dnia: 06.06.2016

BLIŻEJ KS. JANA TWARDOWSKIEGO
Konkurs Proteus Konkurs Proteus

„Który stwarzasz jagody” to tytuł wiersza Ks. Twardowskiego, który zaprezentował Dominik D. na XIV Integracyjnym Konkursie Recytatorskim „Proteus”, który, jak co roku, organizowało Spółdzielcze Centrum Kultury BEST w Bielsku-Białej. Konkurencja w tym roku była ogromna, w kategorii gimnazjum wzięło udział około 25 uczestników, a w sumie wszystkich zawodników było ponad 70. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego Dominik w ogóle nie czuł się przegrany! Przeciwnie-pokonał swój strach i stanął na scenie przed tak liczną publicznością! Może za rok się uda?!

Dodane dnia: 06.06.2016

<<< NOWSZE STARSZE >>>