Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

Dnia 26. 09. 2017 r. (wtorek) zapraszamy na pierwsze zebranie rodziców, które odbędzie się o godz. 16.00 w świetlicy naszego Ośrodka.

Dodane dnia: 15.09.2017

Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

LISTA PODRĘCZNIKÓW WIELOLETNICH*.doc

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NAUCZANIA 2017*.doc

Przedstawiamy zatwierdzoną listę podręczników wieloletnich dla klasy VII szkoły podstawowej i klas II, III gimnazjum oraz zestaw programów nauczania na rok szkolny 2017/2018

Dodane dnia: 02.08.2017

FESTYN RODZINNY „ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO!”
Festyn Rodzinny Festyn Rodzinny Festyn Rodzinny

8 czerwca odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Młodzieży "Szukam Drogi" Festyn Rodzinny pod hasłem "Żyj zdrowo na sportowo!", Było mnóstwo atrakcji. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim MOS wykonaliśmy eksperyment i dowiedzieliśmy się ile jest cukru w popularnych napojach. Odwiedziło nas mnóstwo gości. Dzięki uprzejmości GOPR Podbeskdzie, mogliśmy się poczuć jak na ściance wspinaczkowej. Odwiedził Nas również Mistrz Śląska w Dzwiganiu Ciężarów i Behawioralne Szkolenia Psów KYNO. Podczas festynu odbyły się zawody sportowe Strongmen i zawody drużynowe. Ostateczniej najsilniejszym został Mateusz! A sportową klasą roku została klasa 3b, która dzięki upszejmości bielskiego Kina Helios, wybrała się w nagrodę na seans filmowy. Było zdrowo, sportowo i wesoło!!

Dodane dnia: 08.07.2017

Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

LISTA PODRĘCZNIKÓW *.doc

Przedstawiamy zatwierdzoną listę podręczników na rok szkolny 2017/2018!

Dodane dnia: 05.07.2017

CZAR BESKIDÓW
Czar Beskidów Czar Beskidów Czar Beskidów

Nasz nauczyciel wychowania fizycznego próbuje w nas zaszczepić miłość do górskich wędrówek: Dębowiec - Szyndzielnia – Błatnia - Wapienica – w sumie 16 km przygody w górach! Taką trasę pokonaliśmy podczas jednego wyjścia z ośrodka. Cisza i spokój na okolicznych szlakach, a także piękne widoki sprawiają, że można się wyciszyć i nabrać energii na każdy kolejny dzień. Spróbujcie, jeśli nie wierzycie… Beskidy są piękne! ter>

Dodane dnia: 02.07.2017

PUCHAR W ZASIĘGU RĘKI…
Szeliga Szeliga Szeliga

31 maja 2017 roku w hali sportowej przy ulicy Bratków w Bielsku-Białej odbył się XII Memoriał Mirosława Szeligi - turniej piłki nożnej halowej przeznaczony dla chłopców z placówek resocjalizacyjnych i opiekuńczych. Niestety, nie udało się obronić wywalczonego rok temu tytułu mistrzowskiego. Nasi podopieczni zajęli IV miejsce! No cóż… raz się wygrywa, raz się przegrywa. W przyszłym roku będzie podium!

Dodane dnia: 02.07.2017

WIZYTA U MIESZKAŃCÓW GŁĘBIN MORSKICH
Muzeum Fauny Muzeum Fauny Muzeum Fauny

Wycieczka do Muzeum Fauny i Flory w Jaworzu dostarczyła nam niesamowitych przeżyć. Ciekawe gatunki morskich skorupiaków, ryb, ślimaków i małży to tylko niektóre okazy, które tam zobaczyliśmy. Poszerzyliśmy wiadomości o zwierzętach występujących w Bałtyku, a również uzyskaliśmy wiedzę o rafach koralowych. Dziękujemy pani Beacie i panu Andrzejowi za ciekawą lekcję biologii.

Dodane dnia: 02.07.2017

MISTRZ POLSKI JUNIORÓW W SANECZKARSTWIE!
Saneczki Saneczki Saneczki

Na terenie naszej placówki cały czas działa Klub Sportowy Smyk. W tym roku szkolnym Konrad S., Sylwester J., Mateusz Z. oraz nasz były już wychowanek Patryk B. wystartowali w Pucharze Świata Juniorów we Włoszech w miejscowości Lass. Natomiast podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w saneczkarstwie na torach naturalnych w Gołdapi Mateusz Z. zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych, a w klasyfikacji klubowej nasza drużyna uzyskała II wynik. Życzymy powodzenia na kolejnych zawodach!!!

Dodane dnia: 02.07.2017

KONKURS EKOLOGICZNY!
Konkurs Ekologiczny Konkurs Ekologiczny Konkurs Ekologiczny

W maju odbył się Konkurs Ekologiczny pt. „Fauna i Flora Polski”. Poświęcony był przede wszystkim poznaniu Parków Narodowych w naszym kraju, a także współczesnym problemom polskiej ekologii. Chłopcy wypełniali karty pracy, przygotowywali plakaty i na podstawie prezentacji multimedialnej musieli rozpoznać najpopularniejsze drzewa liściaste i iglaste. Najlepiej poradziła sobie klasa IIIb! Gratulujemy!!!

Dodane dnia: 02.07.2017

Drodzy Rodzice i Opiekunowie prawni!!

Urodzyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek 23.06.2017r. o godz. 9.00 w świetlicy naszego Ośrodka.

Dodane dnia: 21.06.2017

Drodzy Rodzice i Opiekunowie prawni!!
Festyn Rodzinny

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Młodzieży "Szukam Drogi" i Dyrekcja MOS ma zaszczyt zaprosić Państwa na Festyn Rodzinny pod hasłem "Żyj zdrowo na sportowo!", który odbędzie się już 8 czerwca 2017 r. od godziny 8.00 na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej. Zapewniamy dobrą zabawę!!

Dodane dnia: 31.05.2017

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Konstytucja 3 Maja Konstytucja 3 Maja

3 maja 1791 r. – to wielka dla Polaków data, dzień uchwalenia Konstytucji. Ale właściwie dlaczego to tak doniosłe wydarzenie? Co takiego zawierał dokument? Te i inne ciekawe zagadnienia związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja wyjaśnił nam nasz historyk p. Andrzej, podczas prezentacji 28 kwietnia. Ważne jest aby znać historię swojego narodu, gdyż jak niegdyś powiedział gen. Józef Piłsudski "Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości". Dziękujemy za cenną lekcje historii!!

Dodane dnia: 30.05.2017

Poznajemy świat i języki obce bo jak powiedział Ludwig Wittgenste „Granice mojego języka są granicami mojego świata.”
Dzień Języków Obcych Dzień Języków Obcych Dzień Języków Obcych Dzień Języków Obcych

27 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień Języków Obcych pod hasłem „Gra­nice mo­jego języ­ka są gra­nica­mi mo­jego świata.” Na początku uczniowie klasy 3a przedstawili przygotowany przez siebie projekt edukacyjny pt. „Bliżej Tolkiena… Mitologiczny świat Śródziemia”. Potem klasami ruszyliśmy do pracy, gdzie musieliśmy zmagać się między innymi z testem wiedzy o Unii Europejskiej i puzlami geograficzno-językowymi...co sprawiło nam nie mało problemów:) Ostatnim etapem było wykonanie plakatu wylosowanego wcześniej państwa, na którym musieliśmy umieścić słowa w danym języku. Zwyciężyła klasa 3A , ale tuż za nimi była klasa 1b i 1A. To było fajne językowe doświadczenie!

Dodane dnia: 08.05.2017

Mieszkam w Beskidach
Mieszkam w Beskidach Mieszkam w Beskidach

Uczulamy Naszych wychowanków na piękno otaczającego nas świata przyrody. Doskonale w tą ideę wpisuje się międzynarodowy konkurs plastyczny Mieszkam w Beskidach, który dodatkowo przybliża piękno folkloru i sztuki ludowej Beskidów. W konkursie z naszego ośrodka brało udział trzech wychowankow: Szymon K., Jakub J. i Kacper K. W kategorii wyklejanka Kacper K. zdobył pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

Dodane dnia: 08.05.2017

UCZYMY SIĘ DBAĆ O NASZE ŚRODOWISKO!
Drzewko za surowce Drzewko za surowce Drzewko za surowce

Od kilku lat Samorząd Uczniowski uczestniczy w akcji "Drzewko za surowce" - to akcja Fundacji Ekologicznej ARKA i Lasów Państwowych. 01 kwietnia udaliśmy się do C.H. Sarni Stok i wymieniliśmy nasze elektrośmieci i plastiki na kwiaty, które zasadziliśmy w klombach przed ośrodkiem.

Dodane dnia: 14.04.2017

KONKURS GWARY
Konkurs gwary Konkurs gwary Konkurs gwary

Polskie gwary ludowe to skarbnica wiedzy o przeszłości, nośnik kultury, tradycji i obyczajów. Dlatego, jak co roku odbył się Konkurs Gwary, w którym udział wzięło 17 uczniów. Zaprezentowane zostały teksty gwary podhalańskiej, śląska cieszyńskiego i śląskiej. Dziękujemy wszytskim gościom specjalnym za przybycie, wsparcie i ciepłe słowa! Danielowi I. zaś gratulujemy wygranej!!!

Dodane dnia: 14.04.2017

AND THE WINNER IS ...
Mistrz słówek Mistrz słówek Mistrz słówek

Nasza anglistka, pani Marta, zorganizowała konkurs z języka angielskiego Mistrz Słówek. Był to kolejny etap konkursu na tytuł Bystrzaka Roku, który rozstrzygnięty zostanie w czerwcu. Chłopcy pisali test, w którym musieli odgadnąć 100 słów oraz ułożyć puzle z czasowników nieregularnych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był trudny. Zwyciężył Tomek M. i to on otrzymał najwięcej punktów w klasyfikacji ogólnej!!!

Dodane dnia: 14.04.2017

ŚWIĘTO KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Żołnierze wyklęci Żołnierze wyklęci

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dlatego dbając o Naszą edukacje historyczną, p. Rafał i p.Tomek przygotowali prezentację upamiętniającą żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Dodane dnia: 14.04.2017

DZIEŃ KOBIET!
Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to szczególny dzień w naszym ośrodku. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich Pań pracujących w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii niespodziankę. Przedstawiciele Samorządu składali każdej Pani życzenia, recytowali wiersz, wręczali przygotowane przez nich prezenty i częstowali słodkościami. Zawsze pamiętamy o naszych Paniach!!!

Dodane dnia: 14.04.2017

CHEMIA JEST PROSTA!!!
KONKURS CHEMICZNY KOKURS CHEMICZNY KONKURS CHEMICZNY

Pod koniec lutego p. Beata zorganizowała konkurs chemiczny pt. Chemia jest prosta". Był to konkurs klasowy, podczas którego zmierzyliśmy się z tajnikami wiedzy chemicznej. Okazało się, że chemia nie jest taka straszna jak ją malują!!Nazywaliśmy przybory laboratoryjne, rozwiązywaliśmy test wiedzy i budowaliśmy wiązania chemiczne z plasteliny. I na koniec wszyscy doszliśmy do wniosku, że chemia jest prosta!! :)

Dodane dnia: 14.04.2017

PREZENTACJA PROJEKTU
Projekt Projekt Projekt

Jeden z naszych wychowanków – Dominik D. - zaprezentował projekt edukacyjny - napowietrzacz, który wykonał pod kierunkiem Pana Andrzeja. Wynalazek bardzo się chłopakom spodobał, dlatego w skupieniu słuchali prezentacji swojego kolegi. Mamy nadzieję, że kolejne projekty będą również interesujące.

Dodane dnia: 02.03.2017

MISTRZ MAPY WYŁONIONY!!!
Mistrz mapy Mistrz mapy Mistrz mapy
W dniu 14 lutego odbył się konkurs geograficzny "Mistrz mapy” zorganizowany przez Panią Małgorzatę i pana Andrzeja. Był to kolejny etap zmagań o tytuł „Bystrzaka roku”. Głównym jego celem było poznanie mapy świata i wybranych stolic. Uczniowie musieli zaznaczyć państwa oraz ich stolice i okazało się, że świetnie sobie z tym radzą. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Żur, drugie Jakub Maciuszek i trzecie – rownorzednie - Michał Szwagrzyk i Jakub Madej. Gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach wiedzy!

Dodane dnia: 02.03.2017

JAK ZOSTAĆ DŻENTELMENEM ROKU?!
Dżentelmen Dżentelmen Dżentelmen
Konkurs „Rok dobrych manier” organizowany przez panią Danusię i panią Dorotę trwa przez cały rok. Uczy zasad dobrego wychowania opartych na szacunku do siebie i innych. Pokazuje, jak dbać o własny wizerunek i jak się witać ze starszymi od siebie. Przybliża wychowankom zasady dobrego zachowania przy stole i kulturalnej postawy kierowców i pieszych na drodze. Podczas spotkania prezentowane są krótkie filmiki z savoir-vivre`u. Każdy etap kończy się mini konkursem wiedzy w bibliotece. Zwycięska grupa i wychowanek zostaną nagrodzeni w dniu zakończenia roku szkolnego i otrzymają certyfikat „Dżentelmena roku”.

Dodane dnia: 02.03.2017

1 % NA STOWARZYSZENIE NA RZECZ POMOCY MŁODZIEZY "SZUKAM DROGI"
Szukam Drogi

Zapraszamy wszystkich chętnych aby wspomóc Nasze Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Młodzieży „Szukam Drogi”, które jest organizacją pożytku publicznego wspierającą młodzież z naszego Ośrodka. Chcąc darować 1 % w zeznaniu podatkowym należy podać numer KRS. Stowarzyszenia: 0000230101 !!!! Ten 1% to tak nie wiele, a tak dużo może nam pomóc!!

Dodane dnia: 07.02.2017

<<< NOWSZE STARSZE >>>