"Trzeźwo nie znaczy nudno"
Terapia Terapia Terapia Terapia

W ramach programu "Trzeźwo nie znaczy nudno" organizowaliśmy w trakcie roku szkolnego 2017/18 zajęcia terapeutyczne i rozwijające zainteresowania - linoryty, szycie serduszek dla bliskich osób, carving, czyli zdobienie warzyw i owoców.

Dodane dnia: 29.05.2018

Dziennik Zachodni o Naszym Konkursie Gwary
Dziennik Zachodni
Dodane dnia: 23.04.2018

Konkurs Gwary Regionalnej
Konkurs Gwary Konkurs Gwary Konkurs Gwary Konkurs Gwary

Dnia 22.03.2018 r. odbył się konkurs gwary regionalnej zorganizowany przez p. Anię i p. Martę. Nasi wychowankowie przedstawili przykłady tekstów napisanych gwarą z okolicznych regionów (gwara śląska, śląska-cieszyńskiego, górali żywieckich, podhalańska i etnolektu wilamowskiego). Głównym celem konkursu była popularyzacja gwary, kształtowanie tożsamości regionalnej i lokalnej, rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania kulturą własnego regionu, oraz pobudzenie aktywności twórczej wychowanków MOS w Bielsku-Białej. Konkurs swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: pani Grażyna Bułka aktorka Teatru Korez i Teatru Śląskiego, pani Jolanta Kulig- przedstawiciel firmy Klingspora, pani Beata Król z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, pan Józef Nieżyt miłośnik i pisarz gwary śląska- cieszyńskiego, pan Bronisław Szelbot miłośnik gwary śląska-cieszyńskiego z Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy. Nagrody w konkursie zostały zakupione z środków Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Młodzieży „ Szukam Drogi” działającym przy MOS w Bielsku-Białej, a głównym sponsorem była firma Klingspor. To była ciekawa lekcja języka polskiego! Nagrodzonym gratulujemy!!

Dodane dnia: 09.04.2018

Przekaż 1 %
Szukam Drogi

Zapraszamy do przekazania 1% podatku na Nasze Stowarzyszenie. W tym roku zbieramy pieniądze na zakup sprzętu multimedialnego dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku. Zebrane środki przekażemy także na organizacje spotkań z ciekawymi ludźmi i konkursy dla młodzieży. Chcemy pokazać młodym ludziom, że coś takiego jak nuda i bezradność nie istnieje! A im ciekawiej tym weselej 😄 Pomóżcie Nam Pomagać! !!!!!!

Dodane dnia: 26.03.2018

Projekt Edukacyjny "Zdrowo dla przyrody"

Zapraszamy na obejrzenie filmu z realizacji projektu edukacyjnego "Zdrowo dla przyrody", który zrealizowaliśmy we współpracy z Teatrem Grodzkim. Opiekunem projektu była p. Ania Pasierbek, a nasi organizatorzy: Jakub P., Wojciech S., Jakub M., Kacper H., oraz wolontariusze: Robert M., Bartosz M., Arkadiusz M., Przemysław W., świetnie wywiązali się ze swojego zadania!!

Dodane dnia:01.03.2018

Góra Grosza
Góra Grosza Góra Grosza Góra Grosza

Przez ostatnie dwa miesiące w naszym ośrodku Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Góra Grosza". Celem tej akcji jest zebranie jak największej ilości grosików. Udało nam się zebrać 29,20 zł, które przeliczone i zapakowane oddaliśmy na poczcie. Pieniądze te Towarzystwo Nasz Dom przeznacza dla dzieci korzystających z różnych form pieczy zastępczej. Fajnie jest móc pomagać!

Dodane dnia: 01.03.2018

"Podajemy światło" Arkadio & Chłopaki z MOSu

Teledysk powstał w ramach warsztatów prowadzonych przez Arkadia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej 15.12.2017 roku. Projekt zrealizowano ze środków pozyskanych podczas eventu charytatywnego "Podaj dalej" organizowanego przez Stomatologię Sypień, Tymon Sport oraz fundację LUCE. Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom!

Dodane dnia:01.03.2018

Każdy głos na wagę złota !!!!!!!!!!!

Bardzo prosimy o głosowanie na Projekt ŁaŁ - Znajdź dla siebie coś nowego. Jest to inicjatywa młodych ludzi, którzy pragną zorganizować projekt umożliwiający Naszym wychowankom udział w zajęciach organizowanych przez pasjonatów. Projekt ten ma na celu pobudzenie aktywności młodych ludzi, wskazaniu im alternatywnych form spędzania czasu i ukierunkowanie ich na rozwój osobisty. Ale na wszytsko potrzebne są pieniądze!! Dlatego wspomóżmy tą inicjatywę, liczy się każdy głosik i kliknięcie, na podanym poniżej linku. Czas tylko do 31.01.2018 r.!!!!!!!!!!

 • Głosuj na Drużynę ŁaŁ - ZNAJDŹ DLA SIEBIE COŚ NOWEGO
 • Dodane dnia: 25.01.2018

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

  W związku ze zbliżającą się klasyfikacją śródroczną zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się 23 stycznia o godz. 16.00!

  Dodane dnia: 10.01.2018

  Cicha noc, święta noc ...
  Wigilia Wigilia Wigilia

  W ten świąteczny czas spotkaliśmy się przy stole wigilijnym . Nasi wychowankowie przygotowali piękne przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło Nas w iście świąteczną atmosferę. Był to dla nas magiczny czas. Podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie i innym WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

  Dodane dnia: 10.01.2018

  Impreza Andrzejkowa
  Andrzejki Andrzejki Andrzejki

  Andrzejki czas zacząć! W tym roku impreza Andrzejkowa odbyła się w dniu 29 listopada. Wychowankowie po kilku wcześniejszych próbach zaprezentowali parodię wylosowanych wcześniej piosenek. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Jury postanowiło nagrodzić dwie grupy. Pierwsze miejsce i wyjście na kręgle zdobyła grupa III, drugie miejsce i wyjście na basen zdobyła grupa IV. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które zdradziły nam sekrety naszej najbliższej przyszłości;-)

  Dodane dnia: 20.12.2017

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

  W ten przedświąteczny czas, zapraszmy w dniu jutrzejszym na spotkanie wigilijne i przedstawienie jasełko o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterpii w Bielsku.

  Dodane dnia: 20.12.2017

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

  Pragniemy poinformować, że od 8 grudnia 2017 r. o godz. 15.00 startujemy z Programem "Adolescent" Szkoła dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.

  Dodane dnia: 06.12.2017

  Dziennik Zachodni o Nas
  Konkurs Poezji

  W Dzienniku Zachodnim ukazał się artykuł o konkursie recytatorskim "Z poezją na TY" od lat organizowanym przez p. Anię, dzięki której Nasi podopieczni są z poezją na TY!! Zachęcamy do lektury!

  Dodane dnia: 04.12.2017

  Z poezją na TY
  Konkurs Poezji Konkurs Poezji Konkurs Poezji

  XIII spotkanie z cyklu „Z poezją na Ty” postanowiliśmy w tym roku poświęcić twórczości poetyckiej Bolesława Leśmiana, jednego z najwybitniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. W konkursie wzięło udział ponad 27 wychowanków. Mogliśmy usłyszeć utwory poety, przybliżając sobie tym samym jego twórczość. Zwyciężył Dawid G. uczeń klasy II b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do czytania poezji. Do zobaczenia za rok!!!

  Dodane dnia: 04.12.2017

  Miłość nie jedno ma imię...
  Konkurs Plastyczny

  Rozwijamy się w wielu dziedzinach i uczymy się mówić o uczuciach. Ale uczucia można również przedstawić w formie graficznej. Dlatego nasza plastyczka p. Justyna zorganizowała konkurs pt. "Miłość nie jedno ma imię". W konkursie wzięło udział 15 wychowanków i trzeba przyznać że powstały ciekawe prace o miłości. Jednak zwycięzca jest tylko jeden! A został nim Robert M. Pozostali nagrodzeni to: Dominik S., Jakub R. i A. Szoltysek. Gratulacje!!!!

  Dodane dnia: 1.12.2017

  Konkurs profilaktyczny Kahoot
  Konkurs Profilaktyczny Konkurs Profilaktyczny Konkurs Profilaktyczny

  W październiku rozpoczęliśmy comiesięczną akcje „ Magiczna skrzynia”, czyli konkurs profilaktyczny organizowany przez panią Anię Pasierbek. Uczniowie spotykają się na rozgrywce Kahoot i mierzą się z zagadnieniami z zakresu profilaktyki, a pytania dostosowane były do tematów poruszanych podczas zajęć. Zwycięzcami pierwszego etapu zostali: R. Martyniak, K. Hermann, T. Joniec. Punkty biorą udział w rocznym rankingu o tytuł „Bystrzaka Roku”.

  Dodane dnia: 17.11.2017

  Ogólnopolski Tydzień Kariery
  Tydzień Kariery Tydzień Kariery Tydzień Kariery

  Dnia 20 października 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Nasza młodzież uczestniczyła w Bielskim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w spotkaniu poświęconym tematowi:„ Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje.” Uczniowie klas trzecich gimnazjum mogli poznać oferty szkół zawodowych i zastanowić się nad wyborem zawodu.

  Dodane dnia: 17.11.2017

  Inna Forma projektu edukacyjnego

  Do projektu „ Inicjatywnie lokalnie” zakwalifikowało się czterech naszych uczniów . Na dzień dzisiejszy uczestniczą w warsztatach liderskich i ochoczo poświęcają wolne weekendy na zdobycie nowej wiedzy. Niebawem wypracują produkt swoich zmagań- a dokładnie temat i cel projektu, który jednocześnie zakwalifikowany będzie jako projekt edukacyjny. Oczywiście zamieścimy na stronie zdjęcia i efekty pracy naszych liderów. Póki co chcą pracować i nie ujawniać się. Szczegóły dostępne pod adresem:

 • "www.partnerstwo.beskidy.org.pl/"
 •   Projekt „Lokalnie Inicjatywnie” realizowany jest przez Fundację Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  Dodane dnia: 13.11.2017

  "Granice języka - granicami świata"
  Warsztaty w Kubiszówce Warsztaty w Kubiszówce Warsztaty w Kubiszówce

  Przez ostatnie trzy tygodnie 12 osób z klas trzecich, wraz z Panią Justyną Wośko, brało udział w warsztatach organizowanych przez Dom Kultury im. W. Kubisz w Bielsku – Białej. Celem projektu „Granice języka – granicami świata" była zmiana postaw młodzieży w zakresie stosunku do języka ojczystego, uświadomienie młodym ludziom znaczenia kompetencji językowej w rozwoju indywidualnym i społecznym. Tematyka warsztatów:

  1. Słowa jak mury, słowa jak mosty – warsztaty na temat zachowań językowych w relacjach interpersonalnych.

  2. Zostań dobrym mówcą, czyli jak przekonywać innych do swoich racji.

  3. Odpowiedzialność za słowo, czyli o sztuce dyskusji.

  Oprócz wiedzy uczestnicy wynieśli z zajęć także uśmiechy i dużą dawkę energii.

  Dodane dnia: 26.10.2017

  Dzień Komisji Edukacji Narodowej
  Dzień KEN Dzień KEN

  W październiku odbyła się, jak co roku, akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W humorystyczny sposób życzymy wszystkim naszym nauczycielom i wychowawcom dużo siły, wytrwałości i uśmiechu na co dzień. Wszystkiego Najlepszego!!!

  Dodane dnia: 26.10.2017

  Blog "KSZTAŁTUJEMY CHARAKTERY PRZEZ SPORT I TURYSTYKĘ"

  Zapraszmy do zapoznania się z Naszym blogiem sportowym pt. "Kształtujemy charaktery przez sport i turystykę", na którym publikowane będą wszystkie inicjatywy sportowe i wycieczki górskie oraz krajoznawcze. Rok szkolny rozpoczeliśmy Rajdem Górskim na Magurkę, fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się na blogu. Miłej lektury! :)

  Dodane dnia: 26.10.2017

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego
  Wybory do SU Wybory do SU Wybory do SU

  Nowy rok szkolny to nowe wyboru do naszego Samorządu Uczniowskiego. W dniu 04 października każdy uczeń, nauczyciel czy wychowawca oddał głos na swojego kandydata. Po intensywnych wyborach i liczeniu najwięcej głosów zdobył Szymon N, a jego zastępcami zostali: Radek B. i Kamil K. Wszystkim gratulujemy!

  Dodane dnia: 26.10.2017

  Sprzątanie Świata - Nie ma śmieci są surowce
  Sprzątanie świata Sprzątanie świata

  Jak co roku wzieliśmy udział w Akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "Nie ma śmieci są surowce". Była to dla Nas świetna okazja do posprzątania naszych okolic. Podczas akcji odbył się również konkurs zorganizowany przez panią Beatę, w którym mogliśmy wykorzystać wiedzę z zakresu recyclingu.

  Dodane dnia: 26.10.2017

  Uczymy się segregować śmieci
  Warsztaty w ZGO Warsztaty w ZGO Warsztaty w ZGO

  We wrześniu w ramach przygotowania do akcji Sprzątanie Świata, wybraliśmy się do Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku. Podczas warsztatów poznaliśmy zasady jak prawidłowo segregować śmieci oraz czemu ten proces służy. Mieliśmy również okazje na własne oczy zobaczyć w jaki sposób śmieci są segregowane w sortowni odpadów. Było to cenne doświadczenie!

  Dodane dnia: 26.10.2017

  <<< NOWSZE STARSZE >>>