INFORMACJA MEN DLA RODZICÓW W ZWIĄZKU ZE STRAJKIEM NAUCZYCIELI !!!

Zobowiązani przez Śląskiego Kuratora Oświaty Panią mgr Urszulę Bauer przekazujemy państwu informację Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku ze strajkiem nauczycieli, który ma się rozpocząć dnia 8 kwietnia br.

IFORMACJA MEN W SPRAWIE STRAJKU*.doc

Dodane dnia: 05.04.2019

MIKOŁAJEK WYRÓŻNIONY
Konkurs ładnego czytania Konkurs ładnego czytania Konkurs ładnego czytania Konkurs ładnego czytania

5 marca Kuba M. i Tomek J. wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Mistrz ładnego czytania” organizowanym przez Dom Kultury w Lipniku. Chłopcy, pod opieką naszej polonistki, przygotowali fragment książki „Nieznane przygody Mikołajka” i zdobyli wyróżnienie. Kuba M. po zakończonym konkursie powiedział: „Trema była, ale dałem radę”. Gratulujemy chłopakom!!!

Dodane dnia: 24.03.2019

DLA NASZYCH PAŃ SAMYCH CUDOWNOŚCI
Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wytrwałości w pracy i dużo siły na co dzień. Dziękujemy za uśmiech i serca pełne ciepła. Samorząd Szkolny przygotował dla każdej Pani mały upominek.

Dodane dnia: 24.03.2019

WYGRANA W SZELMENT
Konkurs Szelment Konkurs Szelment Konkurs Szelment

W marcu nasi wychowankowie, którzy należą do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Smyk’ uczestniczyli w zawodach saneczkarskich na torze naturalnym w Szelment. To niewielka miejscowość w woj. podlaskim. Oskar M., Denis J. i Kacper A. stanęli na podium w kat. Juniorzy młodsi. Gratulujemy Oskarowi tytułu Mistrza Polski.

Dodane dnia: 24.03.2019

ŚWIĘTO KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Dzień żołnierzy wyklętych

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dlatego dbając o Naszą edukacje historyczną, p. Rafał przygotował prezentację upamiętniającą żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Dodane dnia: 24.03.2019

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE PRAWNI !!

W dniu 6 lutego br. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dotyczące klasyfikacji śródrocznej za I semestr roku szkolnego 2018/2019.

Dodane dnia: 29.01.2019

TO BĘDZIE WSPANIAŁY NOWY ROK!
Jasełka Jasełka

Przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Weronikę i panią Monikę bardzo się wszystkim podobało. Chłopcy byliby wspaniałymi aktorami!!! Miło było zasiąść do wspólnej kolacji wigilijnej, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy. To był naprawdę magiczny wieczór. Życzymy, aby rok 2019 był wyjątkowy, spokojny i szczęśliwy.

Dodane dnia: 20.01.2019

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Kiermasz

W grudniu odbywał się KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH, które zostały przygotowane przez wychowanków grupy VI. Nad wszystkim czuwała pani Agata. Chłopcy zachęcali do kupna w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony był na potrzeby naszego ośrodka. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac:

Dodane dnia: 20.01.2019

Andrzejki Andrzejki

Tak śpiewaliśmy na imprezie andrzejkowej w naszym ośrodku. Na początku listopada grupy losowały piosenki do konkursu karaoke. Dodatkowo do indywidualnego występu zgłosił się z własnym utworem Hubert K. Andrzejki rozpoczęły się 28 listopada o godz. 16.30. Wychowankowie najpierw obejrzeli krótki filmik dotyczący historii andrzejek i wróżb, a następnie odbyło się karaoke. Jury nagrodziło trzy grupy i indywidualny występ Huberta. Gratulujemy!!!

Dodane dnia: 20.01.2019

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców -

rekrutacja 2019-2020

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców - rekrutacja 2019-2020*.doc

Informacja o rekrutacji 2019-2020*.doc

Prezentacja Informacyjna- rekrutacja 2019-2020*.pdf

Dodane dnia: 12.12.2018

„POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ”
Konkurs Poezji

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pani Magda i pani Marta zorganizowały Konkurs Poezji Patriotycznej. Wychowankowie recytowali wiersze Leopolda Staffa, Władysława Bełzy, Juliana Przybosia czy Marii Konopnickiej. Zwyciężył Wojtek z klasy 3b, który zaprezentował wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Ogromne wrażenie zrobił Kuba M. Uczeń odczytał po angielsku wiersz Tadeusza Różewicza pt. „Ocalony” i dzięki temu stanął na podium tuż za Wojtkiem. Gratulujemy!

Dodane dnia: 12.12.2018

1918 – 2018
Święto Niepodlełości Święto Niepodlełości

8 listopada w naszym ośrodku uroczyście obchodzono 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . Uczniowie odśpiewali hymn państwowy, po czym rozpoczęła się akademia, w czasie której wychowankowie przypomnieli dzieje życia Marszałka Józefa Piłsudskiego, historię cudu nad Wisłą i wielkie zwycięstwo narodu. Dziękujemy pani Dorocie i pani Danusi za tę cenną lekcję historii!!!

Dodane dnia: 12.12.2018

TRZEŹWO NIE ZNACZY NUDNO
Terapia Terapia Terapia

W naszym ośrodku, jak co roku, realizujemy program „Trzeźwo nie znaczy nudno”. Prowadzimy zajęcia socjoterapeutyczne i warsztaty artystyczne. Na zajęciach chłopcy wykonują prace plastyczne m.in. z owoców i warzyw. Oceńcie sami:

Dodane dnia: 12.12.2018

ARCHIPELAG SKARBÓW
Archipelag Skarbów Archipelag Skarbów Archipelag Skarbów

W październiku wzięliśmy udział w programie profilaktycznym dla młodzieży z gimnazjów. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniały naszą grupę chłopaków w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Wierzymy, że rozmowy z trenerami pomogły uwierzyć naszym wychowankom, że możliwa jest realizacja najgłębszych pragnień, a przede wszystkim marzeń o pięknej i trwałej miłości na całe życie.

Dodane dnia: 12.12.2018

MUZEUM FAUNY I FLORY MORSKIEJ W JAWORZU
Muzeum Fauny Muzeum Fauny

Wszyscy uczniowie naszego ośrodka odwiedzili Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu. Była to niezwykle cenna lekcja biologii i geografii. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, a także polecamy spacer po Jaworzu i jego okolicach.

Dodane dnia: 12.11.2018

AKCJA SEGREGACJA

2 X WIĘCEJ, 2 X SZYBCIEJ…

Akcja segrekacja Akcja segregcja Akcja segregacja

To hasło tegorocznej akcji „Sprzątania Świata”. Celem jej jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Każdy z nas na co dzień boryka się z ich segregowaniem , dlatego konkurs, który zorganizowała pani Beata, okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczyliśmy się segregować odpady według nowych zasad, czyli jakie są kolory pojemników i co do nich wrzucamy. Na koniec każda klasa musiała przygotować plakat podsumowujący tę ważną akcję. Mamy nadzieję, że każdy będzie wdrażał te nowe zasady w codziennym życiu!

Dodane dnia: 12.11.2018

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Wybory do SU Wybory do SU Wybory do SU

Jak co roku początek jesieni w naszym ośrodku kojarzy się z wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Wybrani kandydaci przygotowali swoje plakaty wyborcze tak, aby każdy mógł się zapoznać z ich programem. W dniu 01.10.2018 roku odbyły się wybory. Każdy uczeń i pracownik szkoły miał prawo głosu. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Po komisyjnym przeliczeniu głosów przewodniczącym został: Klaudiusz K., a jego zastępcami: Filip. K, Ksawery B i Jakub M.

Dodane dnia: 12.11.2018

„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”

MENANDER

Święto KEN Święto KEN Święto KEN

15 października Samorząd Uczniowski przygotował krótki apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były piękne życzenia, wesołe rady dla pedagogów, zdjęcia naszych uśmiechniętych nauczycieli i wychowawców, a także własnoręcznie przygotowane przez nas kartki. W tym szczególnym dniu nie mogliśmy zapomnieć o naszym drogim gronu pedagogicznym. Jeszcze raz dziękujemy za trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

Dodane dnia: 12.11.2018

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE PRAWNI!

Dnia 27. 09. 2018 r. (czwartek) zapraszamy na pierwsze zebranie, które odbędzie się o godz. 16.30 w świetlicy naszego Ośrodka. Jednocześnie informujemy, że składka NW ubezpieczenia na ucznia wyniesie 34 złote, a firmą ubezpieczającą naszych wychowanków jest Allianz.

Dodane dnia: 09.09.2018

LISTA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Drodzy rodzice i opiekunowie prawni poniżej publikujemy listę dotowanych podręczników szkolnych dla klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej, oraz dla klasy trzeciej gimnazjum.
LISTA PODRĘCZNIKÓW *.doc

Dodane dnia: 25.06.2018

STARSZE >>>