"Szkoła do hymnu"
Szkoła do hymnu

W tym roku przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do hymnu". Dokładnie 8 listopada br. o 11.11 na holu szkoły odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Państwowego.

Dodane dnia: 10.11.2019

„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”
Święto Niepodlełości Święto Niepodlełości Święto Niepodlełości

7 listopada odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepoddległości, który przygotowały pani Danusia i pani Dorota. Wychowankowie przedstawili ciekawy wywiad z Józefem Piłsudzkim, w którego wcielił się Sebastian K. Na koniec nauczyciele historii przypomnieli dzieje naszego kraju. To była dla nas wszystkich cenna lekcja historii.

Dodane dnia: 10.11.2019

KACPER PRZEWODNICZĄCYM!!

Już Po wyborach! Po długich oczekiwaniach cała społeczność ośrodka wybrała samorząd uczniowski. Było pięciu kandydatów. Zwyciężył Kacper K. z 7b, a jego zastępcami zostali: Maks Dz.(7b) i Dawid D. (8b), Kuba Cz. (8b). Gratulujemy chłopakom i mamy nadzieję że będziecie nas godnie reprezentować.

Dodane dnia: 10.11.2019

„UDZIAŁ W MŁODZIEŻOWYM FORUM JĘZYKOWYM”
Forum Językowe Forum Językowe

4 listopada 2019 r. klasy ósme uczestniczyły w Młodzieżowym Forum Językowym SŁOWA MAJĄ MOC, które odbyły się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Forum było finałowym wydarzeniem czwartej edycji projektu „Granice języka – granicami świata” realizowanego przez Kubiszówkę w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Nasi uczniowie wzięli udział w wykładach prof. Marka Bernackiego i prof. Jerzego Bralczyka.

Dodane dnia: 10.11.2019

"Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra" /Olga Tokarczuk/

Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy naszego ośrodka! Z okazji waszego święta życzymy uśmiechu na co dzień, wytrwałości i sukcesów w pracy. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia, w którym w humorystyczny sposób przedstawiliśmy dzień z życia szkoły.

Dodane dnia: 30.10.2019

"DUCHOWE PŁUCA BIELSKA"
Msza Święta

W piątek 4 października wzięliśmy udział we Mszy Świętej w Klasztorze Sióstr Redemptorystek, który znajduje na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku - Białej. Najpierw Siostry opowiedziały nam o życiu w klasztorze. Nabożenstwo poprowadził nasz ksiądz Mateusz, Szymon J. i Dominik G. służyli jako ministranci, a Aleksander B. i Allan U. czytali Słowo Boże.

Dodane dnia: 30.10.2019

Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

Dnia 30 października br. zapraszamy na pierwsze zebranie rodziców, które odbędzie się o godz. 16.00 w świelicy naszego ośrodka. W linku poniżej przedstawiamy terminy konsultacji dla rodziców i opiekunów.

KONSULATCJE DLA RODZICÓW ROK SZKOLNY 2019/2020*.doc

Dodane dnia: 03.10.2019

„KTO CZYTA – ŻYJE WIELOKROTNIE.”
Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie

We wrześniu w naszym ośrodku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach akcji Narodowe Czytanie. W tym roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wybrał nowele polskie, które uczą nas wrażliwości na ludzką krzywdę i tego że w życiu powinnyśmy kierować się szlachetnością i solidarnością. Wszyscy wychowankowie wraz z Gronem Pedagogicznym czytali nowelę Bolesława Prusa pt. Katarynka. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też spotkamy się na wspólnym czytaniu!

Dodane dnia: 03.10.2019

NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY
Sprzątanie Świata Sprzątanie Świata Sprzątanie świata

23 września wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji Sprzątanie świata, której celem są nieśmiecenie i zmiana indywidualnych nawyków. Wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na Kozią Górkę i sprzątały okolice Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Cygańskim Lesie. Na szczycie odpoczywaliśmy i podziwialiśmy piękne widoki.

Dodane dnia: 03.10.2019

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!!!
Nowy Rok Szkolny

Witamy wszytskich nowych wychowanków w naszym ośrodku. Życzymy wytrwałości i sukcesów w nauce!!! Lista podręczników dla każdej klasy znajduje się w zakładce "Do pobrania".

Dodane dnia: 17.09.2019

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ
Zakończenie Roku Zakończenie Roku Zakończenie Roku

Już wakacje! Zakończenie roku szkolnego było bardzo udane. Odebraliśmy świadectwa z rąk naszych wychowawców i podziękowaliśmy im za każde dobre słowo i uśmiech. Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji!!

Dodane dnia: 17.09.2019

PROJEKT EDUKACYJNY
Projekt Edukacyjny Projekt Edukacyjny

W czerwcu został zaprezentowany projekt edukacyjny który wykonał Tomek J. pod opieką naszej bibliotekarki pani Danuty. Była to makieta kolejowa w skali 1:87. Prezentacja zrobiła na wszytskich wilekie wrażenie, ponieważ Tomek wraz z panią Danutą włożyli w nią wiele pracy.

Dodane dnia: 17.09.2019

BĄDŹ BEZPIECZNY W SZKOLE!

W maju zostały przeprowadzone zajęcia z wychowawcami klas dotyczące bezpieczeństwa w szkole i procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz z obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka. 5 czerwca br. Podczas spotkania z rodzicami pani Dyrektor przedstawiła procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej placówki. Zachęcamy również do skorzystanie z platformy informacyjnej MEN (link poniżej).

 • Bezpieczna Szkoła
 • Dodane dnia: 12.06.2019

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!!

  Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 19 czerwca br. o godzinie 9.00 w świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej.

  Dodane dnia: 09.06.2019

  I ZNÓW NA PODIUM ….
  Memoriał Szeligi Memoriał Szeligi Memoriał Szeligi

  Nasi chłopcy zdobyli drugie miejsce w XIV Memoriale Mirosława Szeligi w piłce nożnej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 przy Zespole Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Bielsku-Białej. Jesteśmy z was dumni!!! Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku też staniemy na podium i będziemy godnie reprezentować naszą placówkę.

  Dodane dnia: 09.06.2019

  SZKOŁA NA MIARĘ KAŻDEGO UCZNIA
  IV Konferencja Interdyscyplinarna IV Konferencja Interdyscyplinarna

  To już IV Konferencja Interdyscyplinarna zorganizowana przez nasz ośrodek. 21 maja gościliśmy 70 osób z bielskich i okolicznych szkół. Odbyły się prelekcje zaproszonych specjalistów, którzy przybliżyli zgromadzonym tematykę pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zapraszamy na następne konferencje.

  Dodane dnia: 09.06.2019

  CHEMIA DA SIĘ LUBIĆ
  Chemia da się lubić Chemia da się lubić Chemia da się lubić Chemia da się lubić

  Pod koniec maja pani Beata zorganizowała otwartą lekcję chemii, na którą przyszły klasy 7 i 8. Uczniowie z klasy 7b prezentowali różne doświadczenia chemiczne np. balon gaśnica, deszcz kolorów, znikający atrament, kolorowa tęcza. Wszyscy byli pod wrażeniem. Dziękujemy pani Beacie za tak ciekawą lekcję chemii.

  Dodane dnia: 09.06.2019

  RADOŚĆ W TWÓRCZOŚCI KS JANA TWARDOWKIEGO
  Konkurs Recytatorski Konkurs Recytatorski Konkurs Recytatorski

  16 maja Tomek J. i Kuba M. wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Proteus”, który odbył się w Spółdzielczym Centrum Kultury Best w Bielsku-Białej. Chłopcy recytowali wiesze pt. „Wierzę” i „Który stwarzasz jagody”. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania od jury. Gratulujemy odwagi!

  Dodane dnia: 09.06.2019

  INFORMACJA MEN DLA RODZICÓW W ZWIĄZKU ZE STRAJKIEM NAUCZYCIELI !!!

  Zobowiązani przez Śląskiego Kuratora Oświaty Panią mgr Urszulę Bauer przekazujemy państwu informację Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku ze strajkiem nauczycieli, który ma się rozpocząć dnia 8 kwietnia br.

  IFORMACJA MEN W SPRAWIE STRAJKU*.doc

  Dodane dnia: 05.04.2019

  MIKOŁAJEK WYRÓŻNIONY
  Konkurs ładnego czytania Konkurs ładnego czytania Konkurs ładnego czytania Konkurs ładnego czytania

  5 marca Kuba M. i Tomek J. wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Mistrz ładnego czytania” organizowanym przez Dom Kultury w Lipniku. Chłopcy, pod opieką naszej polonistki, przygotowali fragment książki „Nieznane przygody Mikołajka” i zdobyli wyróżnienie. Kuba M. po zakończonym konkursie powiedział: „Trema była, ale dałem radę”. Gratulujemy chłopakom!!!

  Dodane dnia: 24.03.2019

  DLA NASZYCH PAŃ SAMYCH CUDOWNOŚCI
  Dzień Kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet życzymy wytrwałości w pracy i dużo siły na co dzień. Dziękujemy za uśmiech i serca pełne ciepła. Samorząd Szkolny przygotował dla każdej Pani mały upominek.

  Dodane dnia: 24.03.2019

  WYGRANA W SZELMENT
  Konkurs Szelment Konkurs Szelment Konkurs Szelment

  W marcu nasi wychowankowie, którzy należą do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Smyk’ uczestniczyli w zawodach saneczkarskich na torze naturalnym w Szelment. To niewielka miejscowość w woj. podlaskim. Oskar M., Denis J. i Kacper A. stanęli na podium w kat. Juniorzy młodsi. Gratulujemy Oskarowi tytułu Mistrza Polski.

  Dodane dnia: 24.03.2019

  ŚWIĘTO KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
  Dzień żołnierzy wyklętych

  W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dlatego dbając o Naszą edukacje historyczną, p. Rafał przygotował prezentację upamiętniającą żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

  Dodane dnia: 24.03.2019

  DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE PRAWNI !!

  W dniu 6 lutego br. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dotyczące klasyfikacji śródrocznej za I semestr roku szkolnego 2018/2019.

  Dodane dnia: 29.01.2019

  TO BĘDZIE WSPANIAŁY NOWY ROK!
  Jasełka Jasełka

  Przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Weronikę i panią Monikę bardzo się wszystkim podobało. Chłopcy byliby wspaniałymi aktorami!!! Miło było zasiąść do wspólnej kolacji wigilijnej, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy. To był naprawdę magiczny wieczór. Życzymy, aby rok 2019 był wyjątkowy, spokojny i szczęśliwy.

  Dodane dnia: 20.01.2019

  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
  Kiermasz

  W grudniu odbywał się KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH, które zostały przygotowane przez wychowanków grupy VI. Nad wszystkim czuwała pani Agata. Chłopcy zachęcali do kupna w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony był na potrzeby naszego ośrodka. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac:

  Dodane dnia: 20.01.2019

  Andrzejki Andrzejki

  Tak śpiewaliśmy na imprezie andrzejkowej w naszym ośrodku. Na początku listopada grupy losowały piosenki do konkursu karaoke. Dodatkowo do indywidualnego występu zgłosił się z własnym utworem Hubert K. Andrzejki rozpoczęły się 28 listopada o godz. 16.30. Wychowankowie najpierw obejrzeli krótki filmik dotyczący historii andrzejek i wróżb, a następnie odbyło się karaoke. Jury nagrodziło trzy grupy i indywidualny występ Huberta. Gratulujemy!!!

  Dodane dnia: 20.01.2019

  List Minister Edukacji Narodowej do rodziców -

  rekrutacja 2019-2020

  List Minister Edukacji Narodowej do rodziców - rekrutacja 2019-2020*.doc

  Informacja o rekrutacji 2019-2020*.doc

  Prezentacja Informacyjna- rekrutacja 2019-2020*.pdf

  Dodane dnia: 12.12.2018

  „POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ”
  Konkurs Poezji

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pani Magda i pani Marta zorganizowały Konkurs Poezji Patriotycznej. Wychowankowie recytowali wiersze Leopolda Staffa, Władysława Bełzy, Juliana Przybosia czy Marii Konopnickiej. Zwyciężył Wojtek z klasy 3b, który zaprezentował wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Ogromne wrażenie zrobił Kuba M. Uczeń odczytał po angielsku wiersz Tadeusza Różewicza pt. „Ocalony” i dzięki temu stanął na podium tuż za Wojtkiem. Gratulujemy!

  Dodane dnia: 12.12.2018

  1918 – 2018
  Święto Niepodlełości Święto Niepodlełości

  8 listopada w naszym ośrodku uroczyście obchodzono 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . Uczniowie odśpiewali hymn państwowy, po czym rozpoczęła się akademia, w czasie której wychowankowie przypomnieli dzieje życia Marszałka Józefa Piłsudskiego, historię cudu nad Wisłą i wielkie zwycięstwo narodu. Dziękujemy pani Dorocie i pani Danusi za tę cenną lekcję historii!!!

  Dodane dnia: 12.12.2018

  TRZEŹWO NIE ZNACZY NUDNO
  Terapia Terapia Terapia

  W naszym ośrodku, jak co roku, realizujemy program „Trzeźwo nie znaczy nudno”. Prowadzimy zajęcia socjoterapeutyczne i warsztaty artystyczne. Na zajęciach chłopcy wykonują prace plastyczne m.in. z owoców i warzyw. Oceńcie sami:

  Dodane dnia: 12.12.2018

  ARCHIPELAG SKARBÓW
  Archipelag Skarbów Archipelag Skarbów Archipelag Skarbów

  W październiku wzięliśmy udział w programie profilaktycznym dla młodzieży z gimnazjów. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniały naszą grupę chłopaków w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Wierzymy, że rozmowy z trenerami pomogły uwierzyć naszym wychowankom, że możliwa jest realizacja najgłębszych pragnień, a przede wszystkim marzeń o pięknej i trwałej miłości na całe życie.

  Dodane dnia: 12.12.2018

  MUZEUM FAUNY I FLORY MORSKIEJ W JAWORZU
  Muzeum Fauny Muzeum Fauny

  Wszyscy uczniowie naszego ośrodka odwiedzili Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu. Była to niezwykle cenna lekcja biologii i geografii. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, a także polecamy spacer po Jaworzu i jego okolicach.

  Dodane dnia: 12.11.2018

  AKCJA SEGREGACJA

  2 X WIĘCEJ, 2 X SZYBCIEJ…

  Akcja segrekacja Akcja segregcja Akcja segregacja

  To hasło tegorocznej akcji „Sprzątania Świata”. Celem jej jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Każdy z nas na co dzień boryka się z ich segregowaniem , dlatego konkurs, który zorganizowała pani Beata, okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczyliśmy się segregować odpady według nowych zasad, czyli jakie są kolory pojemników i co do nich wrzucamy. Na koniec każda klasa musiała przygotować plakat podsumowujący tę ważną akcję. Mamy nadzieję, że każdy będzie wdrażał te nowe zasady w codziennym życiu!

  Dodane dnia: 12.11.2018

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  Wybory do SU Wybory do SU Wybory do SU

  Jak co roku początek jesieni w naszym ośrodku kojarzy się z wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Wybrani kandydaci przygotowali swoje plakaty wyborcze tak, aby każdy mógł się zapoznać z ich programem. W dniu 01.10.2018 roku odbyły się wybory. Każdy uczeń i pracownik szkoły miał prawo głosu. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Po komisyjnym przeliczeniu głosów przewodniczącym został: Klaudiusz K., a jego zastępcami: Filip. K, Ksawery B i Jakub M.

  Dodane dnia: 12.11.2018

  „Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”

  MENANDER

  Święto KEN Święto KEN Święto KEN

  15 października Samorząd Uczniowski przygotował krótki apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były piękne życzenia, wesołe rady dla pedagogów, zdjęcia naszych uśmiechniętych nauczycieli i wychowawców, a także własnoręcznie przygotowane przez nas kartki. W tym szczególnym dniu nie mogliśmy zapomnieć o naszym drogim gronu pedagogicznym. Jeszcze raz dziękujemy za trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

  Dodane dnia: 12.11.2018

  DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE PRAWNI!

  Dnia 27. 09. 2018 r. (czwartek) zapraszamy na pierwsze zebranie, które odbędzie się o godz. 16.30 w świetlicy naszego Ośrodka. Jednocześnie informujemy, że składka NW ubezpieczenia na ucznia wyniesie 34 złote, a firmą ubezpieczającą naszych wychowanków jest Allianz.

  Dodane dnia: 09.09.2018

  LISTA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019
  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni poniżej publikujemy listę dotowanych podręczników szkolnych dla klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej, oraz dla klasy trzeciej gimnazjum.
  LISTA PODRĘCZNIKÓW *.doc

  Dodane dnia: 25.06.2018

  enter> <<< NOWSZE STARSZE >>>