UWAGA KOMUNIKAT!!

W nowym roku szkolnym prawdopodobnie ruszymy z nowym sportowym projektem. W ramach akcji " Aktywny powrót do szkoły po pandemi"bedziemy organizować zajęcia w tzw. " Sport Klubach". Warunkiem uczestnictwa w darmowych zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez nauczyciela WF, podczas, których organizowane będa wycieczki turystyczne i sportowe bloki tematyczne prawdopodobnie w dwóch grupach. Warunkiem uczestnictwa w programie jest wypełnienie przez rodziców lub opiekunów stosownych oświadczeń i zgód !!! Bez tych dokumentów uczniowie nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach. Zgody będą dostępne na portierni opiekunowie przyworzący uczniów do placówki będą mogli wypełnić zgode na na miejscu ! Zgody będą również doczepione do przepustek.

Dodane dnia: 02.09.2021

Wspomnijmy to jeszcze raz!! Słonecznych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!!
Dodane dnia: 26.06.2021

KOMUNIKAT DLA ÓSMOKLASISTÓW!

ODBIERANIE ZAŚWIADCZEŃ WYNIKÓW EGZAMINÓW ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 9 LIPCA 2021 R.

KLASA 8 A - GODZINA 9.30 - 10.30

KLASA 8 B - GODZINA 11.00 - 12.00

Dodane dnia: 25.06.2021

NIGDY NIE PRZESTAWAJ SIĘ UCZYĆ!

Kolejny rok szkolny za nami! Żegnaliśmy naszych absolwentów nagrodami i dyplomami oraz prezentacją zdjęć z pobytu w naszej placówce. Na koniec powspominaliśmy różne imprezy sportowe, które odbyły się w mijającym roku szkolnym. Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia i sukcesów w dorosłym życiu, a pozostałym udanych wakacji!

Dodane dnia: 24.06.2021

SPORTOWO NA STAROBIELSKIEJ

Z okazji Dnia Dziecka odbyły się Zawody Strong Man oraz konkurencje klasowe: sztafeta i przeciąganie liny. Po zakończonych zawodach wszyscy zjedli kiełbaski z grilla i odpoczywali w naszym ogrodzie. To był naprawdę udany dzień. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

Dodane dnia: 24.06.2021

SŁOWA MAJĄ MOC

Wychowankowie naszego ośrodka wzięli udział w projekcie pt. „Dobre słowa mają moc”, który został zorganizowany przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Pamiętajmy o dobrych słowach na co dzień, mają wielką moc!

Dodane dnia: 24.06.2021

JAK ZOSTAĆ MILIONEREM

W maju odbyły się dwie edycje konkursu „Milionerzy” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Chłopcy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin. Mogli skorzystać z kół ratunkowych: pytanie do nauczyciela i pół na pół. Zwyciężył Jakub P. Gratulujemy!

Dodane dnia: 24.06.2021

RÓB TO, CO KOCHASZ!!!

Spotkanie z Arkadio, które zorganizował ksiądz Mateusz, zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Raper opowiedział chłopakom swoją własną historię, a na koniec ułożył freestyle pod hasła przekazane przez chłopaków. Dziękujemy za odwiedziny.

Dodane dnia: 24.06.2021

WYCIECZKA DO JAWORZA

Wszyscy uczniowie naszego ośrodka odwiedzili Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu. Była to niezwykle cenna lekcja biologii i geografii. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, a także polecamy spacer po Jaworzu i jego okolicach.

Dodane dnia: 24.06.2021

WYCIECZKA DO NIELEDWI

W maju dwie klasy siódme pojechały do Nieledwi – to malutka miejscowość położona niedaleko Milówki. Na łonie natury chłopcy odpoczęli od codziennych obowiązków, bawili się na trampolinie, zrobili ognisko. To był naprawdę miły dzień.

Dodane dnia: 24.06.2021

MAMY WYRÓŻNIENIA!

Paweł P., Jakub P. i Bartek W. wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie organizowanym przez Dom Kultury w Lipniku. Ze względu na pandemię konkurs zorganizowano online. Paweł i Kuba poradzili sobie świetnie, bo zdobyli wyróżnienia. Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym konkursie!!!

Dodane dnia: 24.06.2021

Oby Młodzież w MOS !

Oby Młodzież to pierwszy program w Centrum Edukacji Obywatelskiej skierowany tylko do nauczycieli i młodzieży ze Szkół Branżowych, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii. Jest on dostosowany do potrzeb młodzieży z tych typów szkół. Celem programu jest wzmacnianie kompetencji społecznych i obywatelskich młodzieży, stwarzenie możliwości efektywnej i satysfakcjonującej współpracy. Dobrej jakości edukacja obywatelska oraz stwarzanie możliwości efektywnej i satysfakcjonującej współpracy sprzyja rozwojowi kompetencji społecznych i obywatelskich u młodzieży, niezależnie od ich statutu społeczno – ekonomicznego. Dlatego metoda projektu inspiruje do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz społeczności szkolnej, okolicy i jej mieszkańców. Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku -Białej zaangażowali się w ten projekt i podjęli działania w ramach akcji "Sztuka Zaangażowania". Uczniowie zamierzają stworzyć produkt (przetwory), wypromować markę i nawiązać relację z innymi grupami defaforyzowanymi, w tym w szczególności seniorami z bielskich domów pomocy społecznej, jak również z osobami z niepełnosprawnością intelektualną bielskiego środowiskowego domu samopomocy. W ramach projektu:

- opracowują MOS-OWY produkt;

- tworzą logo i nazwę produktu;

- przygotowują kampanię promocyjną ( teledysk, plakaty, media społecznościowe);

- wychodzą do społeczności lokalnej;

- promują działania społeczne wychowanków ośrodka.

Dodane dnia: 19.05.2021

Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!
W linku poniżej udostępniamy materiały szkolne, które zostały wysłane dotychczas. Kolejne materiały będą udostępniane na bieżąco. Wskazany link znajduje się również w zakładce linki. Zostańcie w domach! Powodzenia!

 • MATERIAŁY DO POBRANIA - ZDALNE NAUCZANIE
 • Dodane dnia: 29.03.2021

  Robotyka w MOS

  22 lutego odbyły się w Naszym ośrodku pierwsze zajęcia z robotyki Lego Mindstorms. Już za pierwszym razem chłopakom udało się złożyć pierwszego robota i go zaprogramować.

  Dodane dnia: 29.03.2021

  JESTEŚMY PATRIOTAMI !

  W grudniu odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji patriotycznej. Wzięło w nim udział 19 wychowanków. Chłopcy recytowali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego czy Wisławy Szymborskiej. Poziom był wyrównany, wszyscy świetnie się zaprezentowali. Zwyciężył Jakub P. i to on otrzymał główną nagrodę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

  Dodane dnia: 04.02.2021

  LIST DO BABCI I DZIADKA Z OKAZJI ŚWIĄT

  W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji napisania listu do Babci, i Dziadka - mieszkańców bielskich domów pomocy społecznej. W tych placówkach mieszkają Seniorzy, którzy nie mają nikogo bliskiego. Napisanie kilku ciepłych słów czy życzeń z okazji zbliżających się świąt miało być wsparciem i motywacją dla tych starszych osób, dlatego Michał i Kuba postanowili wysłać listy do Seniorów, aby okazać im szacunek i zainteresowanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy mogli wziąć udział w tej pięknej akcji.

  Dodane dnia: 04.02.2021

  MAGIA ŚWIĄT

  Na ten dzień czekaliśmy z utęsknieniem. Choinka, wspólna kolacja wigilijna, kolędy pozwoliły nam poczuć magię świąt już kilka dni wcześniej. Do tego niezwykłe jasełka i przepiękne wykonanie kolędy przez panią Justynę i Kubę zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Dziękujemy za ten wieczór!

  Dodane dnia: 04.02.2021

  SZKOŁA DO HYMNU

  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy odwagę i bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym nasz kraj odzyskał niepodległość. W tym roku szkolnym ponownie wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu". 11 listopada dokładnie o godz. 11.11 na holu szkoły odśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn narodowy. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

  Dodane dnia: 04.02.2021

  BIEGNIEMY Z MAJĄ DLA MILENKI I WOJTUSIA
  Bieg dla Mai

  29 września uczniowie klasy 7a wzięli udział w biegu charytatywnym, którego celem było okazanie wsparcia potrzebującym dzieciom. W tym roku organizatorzy odwołali bieg masowy. Kuba, Dawid, Adrian i Konrad dołożyli 7,5 km marszobiegu. Warto pomagać – wszyscy stwierdzili bez żadnego zastanowienia!

  Dodane dnia: 20.11.2020

  PIĘKNIE W TYM SZCZYRKU…
  Wycieczka Szczyrk Wycieczka Szczyrk

  Klasa 7c powitała pierwszy dzień jesieni w Szczyrku. Chłopcy zobaczyli najładniejsze miejsca w tym urokliwym miasteczku. Widoki były przepiękne! Nikt nie chciał wracać z powrotem do ośrodka, bo można było wziąć udział w trekkingu, zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska i odpocząć na łonie natury. To był naprawdę wyjątkowy dzień.

  Dodane dnia: 20.11.2020

  OJCZYSTY – DODAJ DO ULUBIONYCH
  Dom Kultury Dom Kultury

  Nasze panie polonistki zabrały klasy ósme na warsztaty językowe do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. V edycja projektu „Granice języka – granicami świata” poświęcona jest zagadnieniom z zakresu antropologii słowa i socjolingwistyki. Nasi ósmoklasiści świetnie poradzili sobie na warsztatach, byli aktywni i naprawdę zainteresowani tym, co Panie prowadzące chciały im przekazać. Niezwykle cenne jest to, że chłopcy chcą wziąć udział w kolejnym spotkaniu.

  Dodane dnia: 20.11.2020

  OLIWIER ZWYCIĘZCA
  Wybory SU 2020

  30 września w naszym ośrodku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydowali: Maksymilian, Kacper, Oliwier z klasy 8b oraz Michał i Bartek z klasy 8a. Każdy z wychowanków mógł zagłosować na wybranego przez siebie kandydata. Zwyciężył Oliwier, a jego zastępcami zostali Michał, Kacper i Maks. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

  Dodane dnia: 20.11.2020

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!
  W linku poniżej udostępniamy materiały szkolne, które zostały wysłane dotychczas. Kolejne materiały będą udostępniane na bieżąco. Wskazany link znajduje się również w zakładce linki. Zostańcie w domach! Powodzenia!

 • MATERIAŁY DO POBRANIA - ZDALNE NAUCZANIE
 • Dodane dnia: 23.10.2020

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

  W załączeniu poniżej znajdują się dokumenty potrzebne przy zapisie dziecka w czasie pandemii. Wszytskie dokumenty znajdują się również w zakładce "Do pobrania".

  Zobowiązanie rodzica/prawnego opiekuna wychowanka MOS do współpracy i podporzadkowania się rygorom sanitarnym mającym przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się Covid 19 w placówce. *.doc

  Oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna o stanie zdrowia dziecka/podopiecznego*.doc

  Dodane dnia: 06.09.2020

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

  Od 2 września, ze względu na występującą w kraju pandemię wirusa Covid-19, wprowadzamy regulamin określający zasady i procedury działania naszago ośrodka. W załączeniu poniżej znajdują się przyjęte w naszej szkole procedury - proszę się z nimi zapoznać i przyjąć do stosowania.

  REGULAMIN FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA SOCJOTERAPII W CZASIE TRWANIA EPIDEMII KORONAWIRUSA *.doc

  Dodane dnia: 06.09.2020

  Powroty bywają trudne... ale warto wrócić!

  Po półrocznej przerwie czas wrócić do ośrodkowej rzeczywistości. 1 września czekamy na Was - nowi i obecni wychowankowie. W nowym roku szkolnym życzymy zdrowia, siły i wytrwałości.

  Dodane dnia: 1.09.2020

  WYCIECZKA DO NIELEDWII

  We wtorek 19 maja wraz z panem Wicedyrektorem i księdzem Mateuszem pojechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę do Nieledwii (5 minut za Milówką) do tworzącej się Pustelni - LUCE Chaty. Był czas na spacer w górach, wyjście na ambonę, zapoznanie się z owieczkami i kurami oraz ognisko z kiełbaskami. Na koniec odbył się konkurs strzelecki z wiatrówki. Zadowoleni i z nowymi wrażeniami wróciliśmy do placówki.

  Dodane dnia: 31.08.2020

  „CHOĆ ODDZIELNIE - CIĄGLE RAZEM”

  W naszym mieście zostały rozwieszone banery, aby dodać wszystkim siły i otuchy w czasie epidemii koronawirusa. Większość naszych wychowanków pozostała w domach rodzinnych i tam prowadziła naukę zdalną, jednak część chłopców została na miejscu, w ośrodku. Jesteśmy szczęśliwi, że powoli życie wraca do normy i mamy nadzieję, że we wrześniu znowu spotkamy się w murach naszego ośrodka.

  Dodane dnia: 31.08.2020

  8 MARCA – PAMIĘTAMY!

  W marcu Samorząd Szkolny zorganizował występ dla wszystkich Kobiet w dniu ich święta. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie zrobione kwiaty. Największe wrażenie na wszystkich zrobił występ Kuby P., który zaśpiewał piosenkę pt. „Jak anioła głos”, a wychowawca, pan Piotr, grał na gitarze. To była naprawdę miła niespodzianka. Wszystkiego najlepszego Drogie Panie!!!

  Dodane dnia: 31.08.2020

  MISTRZ ŁADNEGO CZYTANIA

  Kacper M. i Jakub P. wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie organizowanym przez Dom Kultury w Lipniku. Chłopcy pod opieką naszej polonistki i pani Danusi przygotowali fragmenty książki pt. „Mały Książę”. Historia Małego Księcia, który szuka przyjaciół, zachwyciła naszych wychowanków, dlatego właśnie ją postanowili przeczytać. I przeczytali bardzo dobrze, bo zdobyli wyróżnienia. Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym konkursie!!!

  Dodane dnia: 31.08.2020

  „NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ”

  „Niektórzy – czyli nie wszyscy…” Ale my lubimy i to bardzo, szczególnie poezję Wisławy Szymborskiej, dlatego wzięliśmy udział w VI Konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej zorganizowanym przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Nasz ośrodek reprezentowali Kacper M. i Jakub P. Chłopcy świetnie się zaprezentowali na scenie. Kuba zdobył III miejsce, a Kacper wyróżnienie. Gratulujemy chłopcy!!!

  Dodane dnia: 31.08.2020 R.

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni ósmoklasistów!

  Przypominamy, że w dniach 16-18 czerwca 2020r. codziennie o godzinie 9:00 Wasze dzieci i podopieczni przystępować mają do egzaminu ósmoklasisty. Na Was ciąży obowiązek zapewnienia im możliwości bezpiecznego dotarcia do naszej szkoły i powrotu do domu każdego dnia egzaminu. Ponadto każdy z Was musi wypełnić, podpisać i przekazać pracownikowi MOS w dniu 16-06-2020r. (wtorek przed egzaminem) specjalne oświadczenie. Zamieszczamy je tutaj wraz z wewnętrzną procedurę MOS dotyczącą przeprowadzania egzaminu, z którą obowiązkowo musicie się zapoznać.

  Procedura Egzamin Ósmoklasisty 2020*.doc

  OŚWIDCZENIE RODZICA ÓSMOKLASISTY 2020*.doc

  Dodane dnia: 02.06.2020

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

  Drodzy rodzice i opieknowie prawni w linku poniżej znajdziecie Oświadczenie chętci uczestniczenia waszych dzieci w konsultacjach organizowanych w szkole.

  Oświadczenie rodzica-opiekuna*.doc

  Dodane dnia: 02.06.2020

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!
  W linku poniżej udostępniamy materiały szkolne, które zostały wysłane dotychczas. Kolejne materiały będą udostępniane na bieżąco. Wskazany link znajduje się również w zakładce linki. Zostańcie w domach! Powodzenia!

 • MATERIAŁY DO POBRANIA - ZDALNE NAUCZANIE
 • Dodane dnia: 31.03.2020

  Drodzy rodzice i opiekunowie prawni!

  Drodzy rodzice i opieknowie prawni prosimy o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania szkoły i sposbach komunikowania się w najbliższym czasie.

  Informacja dla rodziców - działalność szkoły w okresie epidemii*.doc

  Dodane dnia: 24.03.2020

  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

  Przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Weronikę i panią Monikę bardzo się wszystkim podobało. Chłopcy byliby wspaniałymi aktorami!!! Miło było zasiąść do wspólnej kolacji wigilijnej, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy. To był naprawdę magiczny wieczór. Życzymy, aby rok 2020 był wyjątkowy, spokojny i szczęśliwy.

  Dodane dnia: 31.12.2019

  ANDRZEJKI CZAS ZACZĄĆ
  Andrzejki Andrzejki

  W czwartek 28 listopada br. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową, każda grupa przygotowała mini playback show. Chłocy śpiewali piosenki muzyki rozrywkowej i zaprezentowali się znakomicie. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które zdradziły nam sekrety na najbiliższą przyszłość. Dziękujemy pani Gosi i panu Piotrowi za wspaniały wieczór.

  Dodane dnia: 30.11.2019

  MUZEUM FAUNY I FLORY MORSKIEJ W JAWORZU
  Muzeum Fauny Muzeum Fauny

  W tym roku szkolnym po raz kolejny wszyscy uczniowie naszego ośrodka odwiedzili Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu. Była to niezwykle cenna lekcja biologii i geografii. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, a także polecamy spacer po Jaworzu i jego okolicach.

  Dodane dnia: 26.11.2019

  < STARSZE >>>