BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ…
Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet samodzielnie przygotowaliśmy bukiety kwiatów, które naszym Paniom przekazali chłopcy z samorządu uczniowskiego. Oczywiście nie zapomnieliśmy o symbolicznym tulipanie i miłych słowach w tym wyjątkowym dniu. Wszystkiego Najlepszego!

Dodane dnia: 17.03.2015

NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ!!!
Konkurs Poezji Konkurs Poezji Konkurs Poezji

12 lutego nasz wychowanek wziął udział w Konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej organizowanym przez Dom Kultury Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Nikodem W. zaprezentował wiersz pt. Do serca w niedzielę i zdobył III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. W przerwie konkursu odbyły się warsztaty teatralne z aktorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – Panem Sławomirem Miską. Gratulujemy Nikodemowi!

Dodane dnia: 17.03.2015

BO W ŻYCIU NALEŻY KOCHAĆ!
Konkurs walentynkowy Konkurs walentynkowy Konkurs walentynkowy

W lutym odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową i życzenia miłosne. Nasze prace bardzo się wszystkim podobały, a jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Zwyciężył Kamil P., ale wszystkim gratulujemy pomysłowości. Poniżej przedstawiamy zdjęcia nagrodzonych walentynek:

Dodane dnia: 17.03.2016

ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE RODZICÓW

Drodzy Rodzice i Opiekunowie Prawni!

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 9 lutego br. o godz. 16.00 w świetlicy

Ośrodka.

Dodane dnia: 03.02.2016

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH...

Poczuj Szczęście w Magii Świąt!

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia jasełkowego, którego reżyserem i autorem scenariusza był Pan Piotr Kostuchowski, a nad całością czuwały Pani Ania i Pani Justyna. Dziękujemy gościom za wspólnie spędzony czas przy wigilijnym stole! Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać i podzielić opłatkiem. Wszystkim rodzicom, opiekunom i pracownikom ośrodka życzymy radości w sercach i spełnienia marzeń w Nowym Roku!

Dodane dnia: 03.01.2016

SPOTKANIE Z POEZJĄ

MARII PAWLIKOWSKIEJ-JASNORZEWSKIEJ

Konkurs poezji Konkurs poezji Konkurs poezji

14 grudnia, jak co roku, odbył się Konkurs Poezji, tym razem poświęcony twórczości poetki dwudziestolecia międzywojennego. Wiersze Lilki, bo tak była nazywana Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, bardzo się wszystkim podobały. Dziękujemy Panu TOMASZOWI LORKOWI, aktorowi TEATRU POLSKIEGO w Bielsku-Białej, za przyjęcie zaproszenia na nasz konkurs. Cenne wskazówki otrzymane na próbach były dla wychowanków niezwykle cenne. Gratulujemy uczestnikom, a przede wszystkim Nikodemowi, który okazał się bezkonkurencyjny!

Dodane dnia: 23.12.2015

ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWO
Andrzejki Andrzejki Andrzejki

Oj, działo się, działo :) Tegoroczne andrzejki były bardzo udane! I konkurs na parodię piosenki, i tradycyjne wróżby sprawiły, że był to naprawdę wspaniały wieczór. W konkursie zwyciężyła grupa V, ale grupa IV również udowodniła, że ma niezwykłe zdolności. W końcu chłopcy sami pisali teksty do muzyki! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Dodane dnia: 23.12.2015

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości

W tym roku szkolnym również uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pani Dorota i Pani Danusia przygotowały uroczysty apel, na którym wychowankowie grupy V przypomnieli historię naszego kraju i śpiewali patriotyczne pieśni. Z tej okazji wszystkie grupy wychowawcze wykonały plakaty, które obecnie można podziwiać na holu w szkole.

Dodane dnia: 12.11.2015

DROGA USŁANA ZŁOTEM…
Rajd ośrodka Raj ośrodka Rajd ośrodka

Tego dnia kolory jesieni zachwyciły nas wszystkich. Promyki słońca, górskie szczyty i ozłocone lasy spowodowały, że ten dzień pozostanie w naszej pamięci na długo. Widoki były piękne, dlatego tym wszystkim, którzy nie mogli wybrać się z nami na rajd, mówimy: żałujcie. Trasa była dosyć trudna, ale daliśmy radę ją pokonać. Cieszymy się, że zobaczyliśmy ciekawe miejsca w Beskidzie Śląskim, m.in. Szyndzielnię, Klimczok i Błatnią. Zobaczcie sami:

Dodane dnia: 12.11.2015

LEKCJA POLSKIEGO U GOMBROWICZA
Swięto KEN Święto KEN Święto KEN

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej przygotowaliśmy przedstawienie na motywach powieści Witolda Gombrowicza pt. Ferdydurke.Przedstawiliśmy lekcję języka polskiego prowadzoną przez nauczyciela zwanego Bladaczką. W klasie panował chaos, a uczniowie w ogóle nie byli zainteresowani słowami profesora. Kiedy jeden z uczniów stwierdził, że poezja Słowackiego go nie zachwyca, nauczyciel zamiast mu coś wyjaśnić, powtarzał te same sformułowania. Tę lekcję zadedykowaliśmy naszym nauczycielom, których zajęcia są ciekawe i dla nas zrozumiałe. Wszystkim naszym nauczycielom i wychowawcom życzymy siły, wytrwałości i uśmiechu na co dzień. Wszystkiego Najlepszego!!!

Dodane dnia: 12.11.2015

WYBRALIŚMY NASZEGO PRZEDSTAWICIELA!!!
Wybory Wybory Wybory

Nie mogliśmy jeszcze wziąć udziału w Wyborach Parlamentarnych, ale mogliśmy zagłosować na naszego reprezentanta w Wyborach do Samorządu Uczniowskiego.Odbyły się one w pierwszym tygodniu października. Kandydaci już od dłuższego czasu przedstawiali swoje programy wyborcze i zachęcali do oddania głosu, dlatego do końca nie było wiadomo, kto zwycięży w tych wyborach. No i stało się! Swoje rządy rozpoczął Radek M., bo to on został przewodniczącym samorządu.Na jego zastępców wybraliśmy Huberta M. oraz Daniela I. Gratulujemy!!!

Dodane dnia: 12.11.2015

WF Z KLASĄ – TO JUŻ III EDYCJA!!!
WF z klasą WF z klasą

W naszym ośrodku ruszyła III edycja tego programu, który wspiera nauczycieli wychowania fizycznego i zachęca do aktywności fizycznej mniej sprawnych uczniów.Relację ze wszystkich sportowych działań przeczytacie na naszym blogu. Zapraszamy!!!

Dodane dnia: 12.11.2015

TEATR-SZKOŁA-ŻYCIE
Zajęcia teatralne Zajęcia teatralne Zajęcia teatralne

Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach teatralnych Stop dopalaczom – wybieram życie prowadzonych włoską metodą Theatre Teatr – Szkoła – Życie. Zajęcia prowadzi trener metody Piotr Kostuchowski, a nad realizacją projektu czuwają Justyna Wośko i Anna Pasierbek. Już teraz zapraszamy wszystkich na przedstawienie jasełkowe, które będzie finalnym etapem ich pracy. W pierwszej odsłonie przedstawiamy przygotowania scenografii. Chłopcy mieli do dyspozycji papier, sznurek i własną kreatywność. Oto kilka zdjęć ze wspólnie spędzonego czasu.

Dodane dnia: 12.11.2015

<<< NOWSZE STARSZE >>>